Proč je nutné jíst 3x denně?

V pětihodinových přestávkách mezi jídly, stejně tak během nočního klidu, klesá hladina inzulínu tak nízko, že je možné dobře spalovat tuk. Při 5 – 6 jídlech denně, zůstává naopak hladina inzulínu permanentně zvýšená a v těle se tak vytváří více tukové tkáně než svaloviny.

Můžu jíst v restauraci?

Ano, v případě, že se můžete zeptat šéfkuchaře, zda by bylo možné připravit pro Vás jídla tak, abyste mohli dodržovat Váš jídelní plán.

Musím omezovat solení pokrmů?

Vzhledem k tomu, že pijete hodně vody, neměli byste omezovat solení. Sůl dodává tělu minerální látky, které se z těla vylučují močí. Vhodná je například mořská nebo kamenná sůl.

Jak program probíhá?

V rámci programu Metabolic Balance® Vás budu doprovázet čtyřmi na sebe navazujícími fázemi. V úvodním pohovoru provedu anamnézu a zapíši potřebné údaje. Dále bude odebrána krev. Po vyhodnocení krevního vzorku v laboratoři se sjednotí všechny výsledky a údaje. V institutu pak počítačový program vyhotoví na základě získaných dat Váš individuální jídelní plán. Následně Vám předám hotový plán a vysvětlím dopodrobna celý průběh.

Jak dlouho program trvá?

Začínáte první přípravnou fází, která trvá dva dny. Poté následuje druhá, takzvaná přísná fáze, ta je v plánu důkladně popsána. Fáze trvá nejméně 14 dní, zpravidla ale déle, dokud jste nedosáhli hmotnosti podle Vašeho požadavku. V následné třetí přechodové fázi zavádíte do jídelníčku další nové potraviny. I v této fázi Vám budu dále pomáhat. Program končí čtvrtou, udržovací fází, která je pak velmi lehce proveditelná a trvale udržitelná ve Vašem dalším životě. Po dobu Vaší účasti v programu Vám budu pomáhat a provázet až do poslední čtvrté fáze.

Proč 5ti hodinové pauzy mezi jídly?

Vaše tělo potřebuje ke strávení přijatého jídla přiměřený čas a oddech. Každá „svačinka“ mezi jídly naruší proces látkové výměny a tělo se Vám za ni odvděčí známými návaly takzvaného vlčího hladu. Dodržujte proto, prosím, důsledně pětihodinové přestávky mezi jídly.